izmir akustik hakkimizda

Türkiye'de ilk yerli akustik uygulamaları ve ilk akustik panel imalatı yapan firmamız, ahşap işleri ile birlikte 1968 yılında hizmet vermeye başladık.

Akustik sektöründe göz alıcı mimari ses yalıtımları yapan firmamız başta Ege Bölgesi ve İzmir'in vazgeçilmez bir firması haline gelmeyi çok kısa sürede başlamıştır.

Firma olarak Türkiye'de ilk yerli akustik panel kaplama imalatı yapan ve mobilya ve ahşap işleriyle birlikte Merhum Faruk Arık tarafından temelleri atılan firmamız 55 yıllık bir başarı hikayesine sahiptir. 

Profesyonel ve deneyimli kadromuzla uzun yıllardır çok sayıda, konferans salonu, toplantı salonu, sinema salonları, tiyatro salonları, üniversitelerin anfileri, spor salonları, otellerin akustik panel projeleri, camiilerin akustik düzenlemeleri gibi seçkin işler yaptık. Son derece hassas ve akustik panel imalatı için özel üretilmiş CNC makinalarıyla üretim yapılmakta ve A kalitede ürünler elde edilmekte ve uygulamaları yapılmaktadır. 

Vizyonumuz; firma olarak kaliteyi bir yaşam şekli olarak benimseyen, güveni ve doğruluk ilkelerini önemli değerler olarak koruma amacı taşıyan, insanlara saygıya dayanan yönetim anlayışıyla, gerek yapmış olduğumuz işler, gerek ürettiğimiz projeler ile sektörün saygın firmaları arasına yerleştirilmişizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Akustik düzenlemeler ve akustik malzemelerle ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ses akustiği ve ses yalıtımı nedir?

Ses yalıtımı ve akustiği, ses basıncının azaltılması ve belirli bir sese göre azaltmak için yapılan işlemlerin bütünüdür. Genel olarak ses kirliliğinin yani gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için yapılmaktadır.

Ses yalıtım malzemeleri nelerdir?

Onlarca çeşit ses yalıtım malzemesi çeşidi bulunmaktadır. Akustik süngerler, bariyerli süngerler, akustik süngerler, akustik paneller, akustik kabinler, seperatörler vb. Bunların detaylı anlatımları sitemizde yayınlanmıştır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akustik sünger fiyatları ne kadar?

Akustik sünger fiyatları malzemelerin kalınlık, yoğunluk, ham maddesi, rengi ve ebadına göre belirlenmektedir. İzmir Akustik firması olarak en kaliteli süngerleri kullandığımızın garantisini veriyoruz.

Akustik süngerler ses yalıtımı sağlar mı?

Akustik süngerler ses emici özelliği olan ürünlerdir. Akustik süngerler yankı yalıtımını sağlamaktadırlar. Ortam akustiği düzenlemelerinde kullanılmaktadır. Ses yalıtımına katkı sağlarlar ancak ses kesici özellikte olmadığı için yüksek performans beklenilemez! Bundan dolayı ses geçişlerini kesmek ve engellemek için ses kesici özelliği olan malzemeler ile birlikte uygulanmaktadır.

Yan komşudan gelen sesler nasıl engellenir?

Yan komşu dairelerden gelen sesleri engellemek için bitişik duvarlarda ses yalıtım malzemeleri kullanılarak %90 dolayında yüksek ses kesim performansı sağlanmaktadır.