Akustik Hizmetleri

Ev Ses Yalıtımı

izmir akustik ev ses yalitimi

Ev Ses Yalıtımı için, İzmir Akustik firması olarak evlerinizde, zemin ses yalıtımı ve iç duvar ve komşu duvarların ses yalıtım çözümleri sunuyoruz.

Zemin ses yalıtımı yapılması gerekli durumlarda, seramik vb. gibi kaplama malzemelerinin altına ve ana zemini bir birinden ayırmak ve ses izolasyonunu sağlamak amacıyla değişik uygulamalar yapılmaktadır. Kullandığımız malzemeler ana zemin ve kaplama ürünü arasında oluşan gerilmeleri yok etmekte, çatlakları köprüler ve güvenli döşeme imkânı sunmaktadır.

Darbe ve ortam sesleri günlük yaşadığımız iç mekânlarda iki tür gürültü oluşturmaktadır. Ortam sesleri, hava titreşimleriyle oluşan ve hava ile yayılan seslerdir. Televizyon sesi, insanların yüksek sesle konuşmaları, bilgisayar klavye ve daktilo gibi sesler ortam seslerine verilebilecek başlıca örneklerdendir. Birbirlerine çarpan cisimlerin oluşturduğu sesler ise darbe sesleridir. Yüksek binalardaki önemli gürültü ve ses problemleri darbe seslerinden kaynaklanmaktadır. Sert zemin üstünde yürünmesi, sandalye ve diğer eşyaların sürüklenerek çekilmesi, sert cisimlerin yere düşürülmesi gibi durumlarda yüksek darbe sesleri oluşmakta ve gürültü yalnız alt kata değil, binanın diğer dairelerine de yayılmaktadır.

Öte yandan yer zeminlerinde oluşan topuk sesi olarak ta adlandırdığımız ve sert zemin üzerinde yürünmesi ile oluşan ortam sesi olarak aynı mekâna yayılan diğer seslerdir. Zeminin kaplaması ne kadar sert ise yarattığı gürültü de o kadar büyük olmaktadır. Günümüzde zemin döşemeleri için kullanılan laminat parke ve ahşap, seramik gibi uygulamalar dahi gürültüye yol açmaktadır.

Binaların katları arasındaki ses izolasyonu ortam sesleri ve darbe seslerinin iki kat arasında geçişini önlemeyi ve yaşadığımız mekândaki topuk seslerini kesmeyi hedeflemektedir. Bunun için şap altında veya döşeme altında bir ses yalıtım malzemesi kullanmak gerekmektedir. Bu ses yalıtım malzemeleri aynı anda hem darbeyi, hem de ortam sesinin kesilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Sadece ortamda meydana gelen gürültü sesleri yalıtılmak isteniyorsa, taş yünü gibi lifli, açık hücreli ürünler kullanılır. Hem darbe seslerini hem de ortam sesleri ortadan kaldırılmak isteniyorsa, mantar bazlı ürünler ve kauçuk ürünler kullanılmaktadır.

Komşu duvar yalıtımlarında ve yer zemin yalıtımlarında uzman ekibimiz Kanunun öngördüğü standartlarda uygun bir keşif çalışması gerçekleştirmekte ve yapılan çalışmaya göre planlanan çalışmalar ile tüm sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Evlerinizde yer zemin yalıtımı ve komşu duvar yalıtımları için hizmet almak istiyorsanız, iletişim formumuzdan keşif çalışması isteyebilirsiniz.