Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Tavan Panelleri

izmir akustik akustik tavan paneller

Akustik tavan panelleri; birden fazla ve farklı akustik malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Akustik tavan panelleri yankı eko giderme ve akustik ses düzenleme amacıyla tasarlanarak üretilmektedir.

Akustik tavan panellerinin üzerindeki kumaşlar açık ve hücreli yapı ile üretilmektedir. Ses yalıtım kumaşı, ses dalgasının tavana çarparak yansıma yapmasını azaltmakta, bulunduğu ortamda daha iyi bir şekilde akustik kontrolü sağlamaktadır. Bu sayede ortamdaki gürültüyü azaltmakta, sessiz ve rahat bir ortam yaratmaktadır.

Akustik tavan panelleri, yüzer tavan şeklinde de üretilmektedir. Amacı yankı sorunlarını gidermek ve ses yalıtımını sağlamaktadır. Ayrıca Canopy akustik tavan panelleri de, yüksek tavanlı mekânlarda hem akustik düzenleme hem de estetik görünüm sağlamak amacıyla üretilmektedir. Panel tasarımları tavanın yüzeyinde dalgalı bir görünüm oluşturmakta, ses dalgalarının daha iyi dağıtılmasını sağlamakta, yankı ve gürültüyü azaltmaktadır.

Ürünlerin tamamı çevre dostu malzemelerden üretilmekte olup, yangınlara karşı daha dayanıklı tasarlanmışlardır. Yangın riskinin yüksek olduğu mekânlarda kullanılmasında hiçbir sıkıntı yoktur.

Canopy Akustik Tavan panelleri

Yüksek akustik performans sağlamakta, ses yalıtımı ve yankı kontrolünün en üst düzeyde sağlamaktadır. Tavanların görünümüne estetiklik katarak zenginleştirmekte ve dekoratif olarak ta kullanılmaktadır. Ürünlerin çeşitli renk skalalarında olması ayrıca çok fazla renk seçeneği sunmaktadır.

Kolay bir şekilde montajları hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir. Yanmaz veya yavaş yanar özellikte üretilmişlerdir.

Kumaş kaplı akustik tavan panel uygulamaları, diğer akustik panel uygulamaları gibi basittir. Tavan ölçümleri yapıldıktan sonra ilk olarak tavanın boyutlarının ölçümünü yapmaktır. Ölçümün düzgün bir şekilde yapılması doğru boyutta panel seçmek için çok önemlidir.

Panel kesimi, kumaş kaplı tavan panellerinin farklı boyut ve şekillerde ve renklerde olduğundan, tavan boyutuna göre malzeme seçimi yapılmalı, uygulama yapılmadan ölçülere göre kesimin yapılması gerekmektedir. Panelin yerleştirileceği alının belirlenmesi, tavanın yüksekliğinin tam olarak ölçülmesi, panelin şeklini de göz önünde bulundurarak en minimum düzeyde akustik performansı elde edecek şekilde hesaplanması çok önemlidir.

Panelin montajı, tavana uygun sabitleme yöntemleri ve sabitlenecek yerlerin önceden belirlenmesi gerekmekte ve panellerin ağırlığına ve tavanın malzeme yapısına göre hesaplanmalıdır ve buna göre tavan klipslerinin tavana montajı yapılmalıdır. İzmir Akustik (Ses Yalıtım) firmamız tüm tavan panel uygulamalarını Profesyonel ekibiyle gerçekleştirmektedir.