Akustik Hizmetleri

Duvar Ses Yalıtımı

izmir akustik duvar ses yalitimi

Duvar Ses Yalıtımı, ya da duvar titreşim yalıtımı genel olarak komşu duvar olarak tabir ettiğimiz komşunuz ile ortak kullandığınız duvarlar için yapılması gereken işlemleri anlatmaktadır. Şiddetli gürültü ses ve yankıdan dolayı meydana gelen rahatsızlıkları gidermek amacıyla uyguladığımız değişik yöntemler bulunmaktadır.

İlk olarak yan duvar yani ortak duvarda meydana gelen ses oranını şiddetini öğrenmek gerekmektedir. İşlem yapılacak alanda desibel ölçümü yapılmakta tüm kontroller detaylı bir şekilde incelendikten sonra bahse konu duvar veya duvarlarda malzeme seçimi yapılmaktadır.

Duvar Ses Yalıtım

Ortak duvarlarda ses yalıtımları tuğlaların üzerine yapılmamaktadır. Bu tür uygulama sağlıklı değildir ve biz firma olarak bu yöntemi asla tavsiye etmediğimiz gibi kendimiz de uygulamamaktayız. Ses yalıtımı yapılacak duvara mutlaka ilk önce kaba sıva yapılması gerekmektedir. Uygun şekilde kaba sıva yapılmış duvar üzerinde seçtiğimiz malzemelerimiz ile ses yalıtım montajına başlıyoruz. Montaj aşamasında, slikon, saten alçı vb. gibi yapıştırma özelliği olan ürünler kullanıyoruz.

Ses yalıtımı yaptığımız ortak duvarlara duvar için kaplama veya alçı ile kapatma işlemi gerçekleştirdikten sonra tüm kontrolleri de sağlıyor ve işlemleri sonlandırıyoruz. Yaptığımız bu işlemler sonrasında ortak duvar ses sorunlarınız tamamen ortadan kalkmaktadır. Duvar Ses Yalıtım malzemeleri olarak, doğal kauçuk, termoplastik kauçuk ve montaj için çelik ürünler kullanıyoruz.

Duvar ses yalıtım hizmeti almak için lütfen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçiniz, ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.