Akustik Hizmetleri

Bina Ses Yalıtımı

bina ses yalitimi

Bina Akustiği, ses yalıtımından bahsettiğimizde, zeminlerin, merdivenlerin, bina yanlarını ve duvar kaplamalarının veya boruların yalıtımından bahsediyoruz.

Tüm bu alanların her birinin kendine özgü akustiği ve ses yalıtımında değişik çözümler bulunmaktadır. Bunlar etkili ses yalıtımı elde etmek için kullanılmaktadır. İzmir Akustik, gürültü ve titreşimin uzun vadede azaltılmasını sağlamak için çok sayıda farklı, özelleştirilmiş yalıtım hizmetleri sunmaktadır.

Bina Ses Yalıtımın Neler Yapıyoruz?

Binaların yan duvar yalıtımları, yüzer zeminler dediğimiz yer zeminlerinin darbelere karşı gürültünün engellenmesi için yapılan işlemler, ahşap yapılarda yenilikçi ses kontrollerini sağladığımız çalışmalar, bina ortak kullanım alanları olan merdivenlerin yalıtımı ve akustik düzenlemesi, yapıların iç kesimlerinde optimum ses yalıtımı için elastik ayırmalar, yine ortak kullanım alanlarından olan asansör sistemlerinin oluşturduğu gürültü ve titreşimlerin kesilmesi için yapılan çalışmalar vb. gibi hizmetlerin tamamı Bina Akustiği hizmetlerimizin içerisinde yer almaktadır.

Binaların gürültülere karşı korunması ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır. Yeni binaların inşaatlarında kullanım amacına göre Kanunun öngördüğü şekilde projelendirmek, gürültüye karşı önlem almak gerekmektedir, aksi halde binalara yapı ruhsatı verilmemektedir.

Bina ses yalıtımı işlemlerimizde, uzman ekibimiz Kanunun öngördüğü standartlara uygun bir şekilde keşif çalışması yapmakta ve çalışmaya göre planlanan çalışmalar doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Binalarda ses yalıtımı yapılmadığı takdirde, zemin, tavan ve komşu duvarlardan sesler rahatsız edecek ve dairelerinizde ses gürültüsünden dolayı rahatsız olacaksınız. Yeni yapılan binalarda sık rastlanan iki daire arası ince yapılan duvarlardan dolayı daire sahipleri ses problemlerinden dolayı şikâyetçi olmaktadırlar.

Bu gibi durumlardan rahatsızlığınızı gidermek amacıyla, binalarınız ya da evlerinizde, zemin, tavan ve ortak duvarlarınızda ses yalıtım işlemleri uygulamaktayız.