Ses Yalıtım Malzemeleri

Bariyerli Bondex Sünger

izmir akustik bariyerli bondex sungerler

Bariyerli Bondex Sünger; özellikle gürültülü mekânlarda kullanılan süngerlerdir. Bondex süngerler geri dönüşüme uygun ses emici yalıtım süngerlerinin parçalara bölündükten sonra sıkıştırılma işleminden geçirilerek elde edilmektedir. İçinde kullanılan yalıtım süngerlerine ve katlı ürünlerine göre yanmazlık özelliğinde ve ses izolasyonu olacak şekilde üretilmektedir.

Ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında parkelerin ve şap altı zeminde darbe ve titreşimleri engelleyici olarak ta kullanılmaktadır. Yüksek yoğunluğu sayesinde ses kesici, titreşim kesici özelliği olmasından dolayı duvar ve tavan arasında ses kesici bir set olup izolasyon sağlamak için kullanılmaktadır.

Bariyerli bondex süngerler;

22mm ile 102 mm aralığında üretilmektedirler. Bariyer kalınlıkları ise 2mm – 5mm arasında olabilmektedir. Bondex süngerlerin yoğunluğu 80 DNS ile 200 DNS arasındadır. Boyut yani ebatları 100cm x 100cm veya 100cm x 200cm özel olarak üretilmektedir. Süngerlerin yapıştırılması sıvı solid yapıştırıcı veya sprey yapıştırıcı ile yapılmaktadır.

Bariyerli bondex sürgerlerin ses yalıtımı için kullanılan uygulama alanları, özellikle gürültülü mekanlarda duvar, tavan ve zemin kaplaması olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca ses izolasyonlu ses geçirmez portatif kabinlerde de kullanılmaktadır. Stüdyolarda ses kayıt odalarında, cafelerde, restoranlarda, ofislerde, sinema odaları ve sinema salonlarında, toplantı odalarında, konferans salonlarında vb. gibi alanlarla kullanılmaktadır.

Ayrıca ortak duvar ses izolasyonu, alçıpan bölme duvar ses yalıtımı, katlar arasında tavan ses izolasyonu ve parke altı titreşimi engellemek için yalıtım amacıyla kullanılmaktadır.

Bondex Sünger uygulamalarını mutlak surette işi bilen profesyoneller tarafından yapılması, daha sonra sorun yaşanmaması açısından çok önemlidir. İzmir Ses Yalıtım firması olarak İzmir Merkez olmak üzere tüm yakın illerde kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik sağlamaktayız.